26 Haziran 2016 Pazar

"İnsan ölür, isyan yaşar; Kazım isyandır."

25 Haziran da Abbasağa Parkı'ndaydım. Kazım Koyuncu yu sevenler, yüreğinde yaşatanlar, sesini, şarkılarını duyanlar biraradaydı. Çok içten bir akşam yaşadık, tahminimce bir kaç yüz kişiydik. Sevdiğim ve dinlediğim Luxus, Entu gruplarının dışında yeni seslerle de tanıştım. İstanbul Kadın Orkestrası, Selim Bölükbaşı, Süleyman Can Aslanyürek, Hilmi Yarayıcı.. Adını bilmeden dinlediğim ve beğendiğim sesler de oldu tabii. Öyle güzel bir ortamdı ki.. Herkesin birbirine saygı ve sevgi dolu davrandığı hiç günümüz İstanbul' una benzemeyen bir akşam.. Çimenler üstünde oturduk, aramızda köpekler, kediler.. Bebekleri, çocuklarıyla gelmiş, hayvanları yanından kovalamayan güzel insanlar..
Şarkılar, türküler de ortamın kendisi gibi çok güzeldi.. İftar saatinde organizayon görevlileri ara verildiğini oruçlu olan ya da oruçlu olmasa da aç olan tüm dinleyicilerin 100m ötedeki Beşiktaş Belediyesi iftar çadırına davetli olduğunu söyledi. :) Beşiktaş' ı her şeyiyle tekrar sevdik.. Gönlümdeki ayrım, açık ve net; Beşiktaş bir yana ülkenin geri kalanı bir yana.. Kadıköy hariç tabii :)
Özetle; anlatılmaz yaşanır denilecek türden bir akşam yaşadık. Bizden ayrılışının 11. yılında bizi yine biraraya getiren sensin sevgili Kazım Koyuncu.. Kazım Koyuncu gibi dünyayı güzelleştiren güzel insanların çok çok çok çoğalması dileğimle.. <3 <3 <3

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder